Статьи

Головні тенденції 2018 року у сфері «Продажі»

Згідно з аналізом бази вакансій та резюме сайту hh.ua, сфера «Продажі» вже кілька років поспіль входить у ТОП-3 найбільш затребуваних галузей. Ми вирішили проаналізувати ключові тенденції минулого року в цій сфері.

ВАКАНСІЇ У СФЕРІ ПРОДАЖІВ

Так, протягом 2018 року кількість пропозицій від роботодавців у цій сфері становила 16-20% від кількості всіх вакансій, розміщених на сайті hh.ua. Найбільше зниження амплітуди пропозицій відбулося в червні, у решту часу зміна кількості вакансій була незначною, в межах 1%. Найактивніше вакансії для менеджерів з продажів пропонували роботодавці Києва, Харківської, Дніпропетровської, Одеської, Львівської областей (регіони перераховані в порядку зменшення кількості розміщених вакансій).

Головні тенденції 2018 року у сфері «Продажі»
Головні тенденції 2018 року у сфері «Продажі»

КОНКУРЕНЦІЯ У СФЕРІ ПРОДАЖІВ

Протягом 2018 року рівень конкуренції у сфері «Продажі» варіювався від 1,3 до 2,6 осіб на місце. В середньому ж рівень конкуренції на ринку праці України в 2018 році перебував на позначці 3-4 людини на місце. При цьому в сферах з найвищим рівнем конкуренції («Вищий менеджмент», «Видобуток сировини», «Початок кар'єри, студенти», «Юристи» і «Мистецтво, медіа, розваги») на одне вакантне місце претендувало від 6 до 13,3 осіб залежно від галузі.

ДЕ ШУКАЮТЬ МЕНЕДЖЕРІВ З ПРОДАЖУ

За останній рік менеджерів з продажів найчастіше шукали компанії, що працюють у таких галузях, як «Роздрібна торгівля», «Інформаційні технології, системна інтеграція, Інтернет», «Послуги для бізнесу», «Товари народного споживання (нехарчові)», «Будівництво, нерухомість, експлуатація, проектування».

Головні тенденції 2018 року у сфері «Продажі»

ДОСВІД РОБОТИ

Роботодавці найчастіше шукали кандидатів з досвідом роботи до 3 років — 54% пропозицій від загальної кількості вакансій містило таку вимогу до кандидата. У 34% випадків були готові брати кандидатів без досвіду роботи. Стаж від 3 до 6 років був потрібен у 11% вакансій. І тільки 1% роботодавців були потрібні фахівці з досвідом більше 6 років. Що стосується пошукачів, то активними в пошуку роботи були кандидати з більш значним досвідом роботи, ніж це було потрібно в більшості вакансій: 63% пошукачів мали досвід роботи понад 6 років.

Головні тенденції 2018 року у сфері «Продажі»

НАВИЧКИ ФАХІВЦІВ З ПРОДАЖУ

Пошукачі, які шукали роботу протягом останнього року, найчастіше вказують наявність таких навичок, як ведення переговорів, користування ПК, робота в команді, організаторські навички, ділове листування, пошук і залучення клієнтів, управління продажами, активні продажі, управління персоналом, знання англійської мови.

ЗАРОБІТНА ПЛАТА

Характеризуючи рівень заробітних плат, необхідно враховувати той факт, що зарплатна вилка на українському ринку праці достатньо велика і залежить як від сфери діяльності компанії, так і від рівня кваліфікації фахівця і специфіки його майбутніх функціональних обов'язків. Разом з тим, не всі вакансії містять дані про рівень пропонованої заробітної плати. Згідно з аналізом бази даних hh.ua, в 2018 році менеджерам з продажів пропонували заробітну плату від 9200 грн. Говорячи про динаміку, можемо відзначити зростання оплати праці в цій сфері на 25%, що відповідає загальній тенденції та середньому збільшенню заробітних плат по всіх профсферах на 25-30% за 2018 рік.

Варто зазначити, що сфера «Продажі» є затребуваною і в контексті питання трудової міграції. Так, вона входить і в ТОП-5 галузей з вакансій з релокацією, і в ТОП-5 галузей з резюме кандидатів, готових до переїзду.

Вакансии дня

Комментарии